Přeskočit navigaci

AktivE

Markýzy, fasádní stínění, stínění zimních zahrad

Vlastnosti

 1. Tepelná ochrana je hlavní vlastností venkovních stínících konstrukcí. V letních měsících výrazně snižují pronikání vysokých teplot do interiéru a výrazně zlepšují vnitřní klima během extrémních letních teplot, případně snižují náklady na vnitřní chlazení. V zimních měsících nejsou v našich klimatických podmínkách vhodné k použití.
 2. Výhodnou vlastností je možnost plynulé regulace světla a tepla částečným či úplným vysunutím. Nevýhodou je značná závislost na síle větru - může dojít k poškození.
 3. Doplňující vlastností je světelná ochrana stíněných konstrukcí - výrazně se prodlužuje životnost povrchové úpravy zimních zahrad, oken, stěn a dveří.
 4. Uživatelsky příjemnou vlastností je snadná ovladatelnost s možností plynulé regulace světla a nenáročný provoz bez nároků na složitou údržbu či mazání pohyblivých částí.

Markýzy, fasádní stínění, stínění zimních zahrad - ilustrační obrázek Markýzy, fasádní stínění, stínění zimních zahrad - ilustrační obrázek Markýzy, fasádní stínění, stínění zimních zahrad - ilustrační obrázek

Používané materiály a povrchová úprava

Látky
 • vyrobené ze 100% akrylového vlákna s dlouhou životností a stálobarevností hydrofobizované a impregnované proti plísním, různé barvy a vzory dle aktuální nabídky výrobce.
Nosný profil
 • ocelový nosný profil, případně bez nosného profilu, krycí ocelové či hliníkové plechy a schránky , kazety, polokazety atd.
Kloubová ramena
 • výsuvná kloubová či teleskopická ramena i v provedení překřížených ramen (delší výsuv při malé šířce.
Povrchová úprava
 • je použito kvalitního vypalovaného práškového laku (bílá) přímo od výrobce
 • dále je možné objednat barvy dle vzorníku RAL.

Markýzy, fasádní stínění, stínění zimních zahrad - ilustrační obrázek Markýzy, fasádní stínění, stínění zimních zahrad - ilustrační obrázek Markýzy, fasádní stínění, stínění zimních zahrad - ilustrační obrázek

Ruční ovládání
 • klikou s mechanickou převodovkou (pro menší markýzy a stínící prvky) dle konkrétního provedení.
Motorové ovládání
 • trubkovými elektromotory (zn.Somfy) ovládanými místními tlačítky, řídícími jednotkami s časovým spínáním, centrálními řídícími jednotkami, dálkovým rádiovým ovládáním (RTS) nástěnným či ručním vysílačem, slunečními a větrnými automatikami atd.

| Vytisknout | Nahoru ↑